KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16044334
nr 1604 4334
Max Goldstein - Mago
(1925-2008), Sverige
Porträtt av skådespelerskan Maj-Britt Nilsson som Katja Kock i filmen Flickan i frack från 1956. Signerad, daterad 1956. Blandteknik, bildmått: ca 46x29 cm, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
Max Goldstein - Mago, svensk kostymtecknare och målare född 1925, död 2008.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:05:51
10/3 14:46:37
Max Goldstein - Mago
Läs mer om Max Goldstein - Mago